Росія виявилася пятою у світі за популярністю використання биткоинов

03.04.2017

Держдума має намір зайнятися регулюванням криптовалют

В глобальному рейтингу за кількістю користувачів биткоина та інших криптовалют Росія займає п’яте місце з 200 000 користувачів», – заявив у четвер заступник голови комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Андрій Луговий на засіданні робочої групи по темі «Правове регулювання випуску та обігу кріптовалюти» (цитати з «Інтерфаксу»).

У трійці лідерів по використанню биткоинов США (1,2 млн користувачів), Китай (350 000) і Німеччина (250 000), навів дані депутат.

При цьому в Росії склалися два взаємовиключні думки: одні закликають до повної заборони кріптовалюти, інші виступають за створення надійних механізмів правового регулювання обігу грошових сурогатів і апелюють до неможливості законодавчого стримування інновацій у фінансовій сфері, вказує Луговий.

У січні 2014 р. Центробанк і Генпрокуратура оголосила биткоины «грошовим сурогатом», а їх випуск на території Росії – забороненим. ЦБ попередив, що буде розглядати обмін биткоинов на рублі або іноземну валюту, а також товари і послуги як «потенційну залученість в сумнівні операції». Позиція ЦБ не змінилася – регулятор проти криптовалют, але підтримує використання технології blockchain, за якою кріптовалюти працюють, говорив у четвер у Держдумі заступник директора департаменту національної платіжної системи ЦБ Андрій Шамраєв.

«Ключова проблема, яку бачать представники влади, – відсутність ідентифікації користувачів. В першу чергу необхідно вирішити її, щоб рушити далі в регулюванні криптовалют. У нашому проекті із запуску битрублей ми маємо на увазі систему ідентифікації», – говорить директор з розвитку криптотехнологий Qiwi Олексій Архипов.

Плюсів у криптовалют багато, вважає керівник напрямку алготрейдинга «Фінама» Олексій Афанасієвський (раніше працював в брокерській компанії, яка запустила торгівлю биткоина в Європі): абсолютно децентралізована система, тобто немає регулятора або структури, яка може додатково емітувати биткоины, також биткоины трансграничны за рахунок blockchain, т. тобто всі комп’ютери в світі підтверджують їх існування.

Кріптовалюти добре б регулювати – наприклад, дозволити їх торги тільки людям з певною кваліфікацією, він каже: «Хоча є багато інших ризикових інструментів, включаючи деякі російські акції або той же рубль».

За словами Архипова, битрубли будуть цікаві для онлайн-операцій: витрати на переклади кріптовалюти між користувачами будуть дешевше, ніж це відбувається зараз. Також битрубли можуть бути цікаві юрособам, чиї депозити не страхуються державою, додав він.

За даними Cryptolization, вчора загальна ринкова капіталізація всіх криптовалют склала $7,5 млрд, основна частка припадає на биткоины.

Росія виявилася пятою у світі за популярністю використання биткоинов

Короткий опис статті: кількість биткоинов в світі Держдума має намір зайнятися регулюванням криптовалют В глобальному рейтингу за кількістю користувачів биткоина та інших криптовалют Росія займає п’яте місце з 200 000 користувачів», – заявив у четвер заступник голови комітету Держдуми з безпеки і протидії корупції Андрій Луговий на засіданні робочої групи по темі «Правове регулювання випуску та обігу кріптовалюти» (цитати з «Інтерфаксу»). биткоин, bitcoin, Росія, Держдума, Регулювання биткоин в світі, блокчайн

Джерело: Росія виявилася п’ятою у світі за популярністю використання биткоинов | Биткоин в Росії

Також ви можете прочитати