Росія може дозволити обмежені операції з биткоинами за аналогією з інвалютою

03.04.2017

Законопроект про криптовалютах продовжує розроблятися; зараз уточнюються формулювання, які зроблять можливими покупку криптовалют з метою їх використання за межами Росії або їх продаж за кордон для отримання прибутку. Про це в інтерв’ю «Російській газеті» розповів заступник міністра фінансів Росії Олексій Мойсеєв.

«Наша мета — виключити звернення криптовалют на території Росії. За конституцією єдиною валютою в країні є рубль. Єдиним його емітентом є Банк Росії. Таким чином, емісія будь-якої іншої валюти стає у нас незаконною», — підкреслив чиновник.

Інша справа, що Росія має намір розвивати технологію blockchain (блокчейн), на якій засновані биткоины, зазначив він. «Вона потрібна для зберігання даних, — пояснив Моїсеєв. — Наприклад, у нас зараз проходить експеримент по впровадженню технології блокчейн при зберіганні інформації про цінні папери».

Але при використанні блокчейна биткоины завжди виникають як побічні продукти, зазначив заступник голови Мінфіну. Тому, за його словами, необхідно законодавчо «виключити відповідальність за емітування биткоинов у операторів даних в такій ситуації, щоб у них не було ніяких ризиків отримати покарання».

заступник Міністра погодився із запропонованою журналістом «РГ» аналогією між биткоинами та іноземною валютою, використання якої в РФ обмежена.

«Так, використання обмежене, емітувати іноземні гроші в Росії не можна, — констатував він. — Але валюту можна купити, покласти в кишеню і виїхати за кордон».

«Може росіянин завести собі, скажімо, пластикову карту з биткоинами і розплатитися ними в тій країні, де їх використання дозволено? Чому б і ні. Тому в законопроекті ми зараз уточнюємо конкретні формулювання, щоб такого роду операції з купівлі криптовалют з метою їх використання за межами Росії, а також і продажу биткоинов за кордон для отримання прибутку були можливі», — розповів Моїсеєв.

Законопроект про биткоинах в оновленому вигляді буде внесений до Держдуми до кінця 2016 року, припустив він.

Росія може дозволити обмежені операції з биткоинами за аналогією з інвалютою

Підписуйтесь на Телеграм бот Банки.ру!

Короткий опис статті: що буде з биткоином в 2016 Законопроект про криптовалютах продовжує розроблятися; зараз уточнюються формулювання, які зроблять можливими покупку криптовалют з метою їх використання за межами Росії або їх продаж за кордон для отримання прибутку. Про це в інтерв’ю «Російській газеті» розповів заступник міністра фінансів Росії Олексій Мойсеєв. відсотки за вкладами,рейтинг банків,список банків,строковий вклад,ставки за вкладами,депозитні вклади,рейтинг банків москви,вклади ощадбанку,страхування вкладів,вклади,банківські вклади,ощадбанк,внешторгбанк,банки москви,центральний банк,рейтинг банків,банки

Джерело: Росія може дозволити обмежені операції з биткоинами за аналогією з інвалютою | Банки.ру

Також ви можете прочитати