мультимедіа

03.04.2017

© Прес-служба ФС ВТС

Незважаючи на кризу, в 2009 році обсяг торгівлі російським зброєю з зарубіжними країнами не зменшиться, стверджує Федеральна служба з військово-технічного співробітництва. Однією зі знакових подій для ведення переговорів і укладення контрактів стане відкривається 18 серпня в підмосковному Жуковському 9-й Міжнародний авіаційно-космічний салон «МАКС-2009». Про перспективи укладення нових контрактів на авіасалоні в інтерв’ю РИА Новости розповів заступник директора ФС ВТС Костянтин Бірюлін. Розмовляв Сергій Сафронов.

— Костянтин Миколайович, які новинки представить Росія на МАКС-2009?

— Міжнародний авіаційно-космічний салон «МАКС» є провідною російською виставкою, на якій демонструються сучасні зразки продукції вітчизняних організацій авіакосмічній галузі. Експозиція салону традиційно приваблює значну кількість іноземних фахівців, представників військових, дипломатичних відомств, а також промислових структур з більш ніж 100 зарубіжних держав.

Підтримувати і стійко нарощувати цей інтерес дозволяє те, що до кожного салону організатором спільно із зацікавленими федеральними органами виконавчої влади готується окреме рішення президента Російської Федерації, що дозволяє продемонструвати цілий ряд перспективних розробок та зразків озброєння та військової техніки вітчизняного оборонно-промислового комплексу, які не можна побачити в жодному іншому виставковому заході, ні в Росії, ні за кордоном.

Майбутній салон не стане винятком.

На статичній стоянці і в режимі польоту учасники та гості салону зможуть ознайомитися зі зразками бойової техніки з наявності міністерства оборони Російської Федерації. Це стратегічні бомбардувальники Ту-160 і Ту-95МС, важкі військово-транспортні літаки сімейства «Ан», ціла лінійка винищувачів «Су» і «Мить» різного призначення, перспективна багатофункціональна вертолітна техніка, у тому числі викликає підвищений інтерес у іноземних замовників Мі-28Н, багатоцільовий вертоліт «Ансат», а також новітні російські системи озброєння.

Поряд із зазначеними зразками на салоні будуть представлені найсучасніші і затребувані на світовому ринку зброї експортно-орієнтовані зразки бойової авіаційної техніки, такі, як багатоцільовий сверхманевренный винищувач покоління 4++ Су-35, призначений для завоювання панування в повітрі та нанесення ударів по наземним та надводним цілям вдень і вночі в самих складних метеоумовах, винищувач-бомбардувальник Су-32, корабельний винищувач Су-33, багатофункціональні винищувачі Міг-35 (одномісний) і Міг-35Д (двомісний), що володіють високою бойовою ефективністю, відмінними льотно-технічними та експлуатаційними характеристиками, високими показниками надійності і безпеки.

— Який відсоток від всього обсягу експорту становить бойова авіація?

— Бойова авіація становить основну частку російського військового експорту. У 2008 році Росія продала за кордон зброї більш ніж на 8 млрд. доларів США, і 50,4 відсотка цих контрактів забезпечила авіатехніка. Упевнений, що майбутній «МАКС» дозволить зміцнити наші позиції.

Взагалі необхідно відзначити, що в умовах економічної кризи, коли реалізація експортних контрактів для всіх учасників світового ринку озброєння є одним з відносно стабільних джерел отримання прибутку, що дозволяють зберігати і розвивати науково-технічний і виробничий потенціал, необхідність проведення активної маркетингової політики стає особливо актуальною. На тлі різноманіття сьогоднішніх пропозицій вкрай важливо зацікавити та підтримати інтерес потенційного покупця. І хоча Росія за багатьма показниками залишається в лінійці лідерів світових експортерів зброї, необхідно робити все більш активні та ефективні заходи для збереження цього статусу, в тому числі за рахунок зміцнення і розширення міжнародних коопераційних зв’язків, що дозволяють удосконалювати нашу зброю і підвищувати його бойові характеристики.

І в цьому аспекті ми покладаємо великі надії на майбутній «МАКС».

— Коли ми говоримо про авіацію, то іноді забуваємо про вертолітний складову, яка також користується підвищеним попитом у зарубіжних покупців?

— Поряд з цікавою і насиченою експозицією бойової та військово-транспортної авіації у рамках салону буде представлений широкий ряд вітчизняної вертолітної техніки, яка залишається одним з найбільш затребуваних «продуктів» на ринку зброї.

Вітчизняна вертолітна техніка з урахуванням її технічних та цінових характеристик користується стійким попитом у наших іноземних партнерів (минулий рік став рекордним для російського вертольотобудування — було продано 122 машини). Упевнений, що і на «МАКС — 2009» цей розділ російської експозиції не залишиться без уваги фахівців. Вони зможуть ознайомитися з транспортно-бойових Мі-35М — єдиним у світі бойовим вертольотом, здатним вирішувати десантні, транспортні та санітарні завдання, бойових розвідувально-ударних вертольотів Ка-52, багатоцільовим вертольотом До-160, важких транспортних вертольотів Мі-26, що чудово зарекомендував себе при ліквідації наслідків техногенних і природних катастроф, і іншими зразками сучасної російської техніки.

Досить цікавим і насиченим буде розділ, присвячений засобів і систем ППО, які вперше будуть показані на салоні….

— Які системи ППО будуть показані гостям салону?

— Насамперед, це, звичайно ж, наш новітній зенітний ракетний комплекс С-400 «Тріумф», здатний вражати засоби нападу, виготовлені із застосуванням технології «стелс». Вельми затребувані в світі багатоканальний зенітний ракетний комплекс малої дальності «Бук — М2Е», призначений для одночасного обстрілу 24 цілей, що летять з будь-яких напрямків на дальності до 50 км і новітня зенітна ракетна система середньої дальності «Тор — М2Е», здатна ефективно знищувати одночасно як елементи високоточної зброї типу «повітря ? поверхня», так і засоби повітряного нападу, з яких вони були запущені. Для ознайомлення потенційних іноземних замовників з цієї нової російської системою на полігоні Міноборони Росії в один з днів роботи салону відбудеться показ її бойових можливостей.

Чимало цікавого гості салону зможуть побачити і на розділах виставкової експозиції, де представлені досягнення російського ОПК в області двигунобудування, створення засобів авіаційного ураження, ракетного озброєння, сучасних систем радіолокації і зв’язку, без яких в даний час неможливо створення сучасних конкурентоспроможних зразків озброєння і військової техніки.

— чи Можна очікувати подальше зростання експорту продукції по лінії ВТС в цьому році. Які країни є основними імпортерами російської продукції військового призначення?

— У найближчі роки у російських спецекспортерів наме-чаються хороші перспективи. «Портфель замовлень» на-ставку за кордон продукції військового призначення (ПВН) дозволяє будувати позитивний прогноз. Проте наслідки світової фінансової кризи-зіса, пов’язаного із загальним падінням попиту, не минули і нашу країну. У зв’язку з цим у 2009 році обсяг експорту пла-планується на рівні минулого року.

Росія має досить стабільне коло партнерів в об-галузі ВТС, в цілому їх кількість знаходиться на рівні 60 країн.

У географічному плані основний експорт росій-ської ПВН припадав на Південно-Східну і Центральну Азію, країни Африки і Близького Сходу.

Історично найбільш стабільним зовнішньоторговельним парт-нером Росії залишається Індія. У 2008 році на неї припав найбільший обсяг поставок продукції військового призначення (25 відсотків). Іншими великими імпортерами російського вго-ружения і військової техніки є Алжир (17 відсотків), Китай (16 відсотків) і Венесуела (14 відсотків).

— Представники ФСВТС Росії неодноразово заявляли про можливість участі таких країн, як Бразилія, Індія у створенні винищувача п’ятого покоління. Чи ведуться такі переговори?

— Росія спільно з Індією активно співпрацює в області створення винищувача п’ятого покоління. В даний час проходять переговори за погодженням тактико-технічного завдання на перспективний багатофункціональний винищувач. Бразилія також проявляє зацікавленість у спільній розробці винищувача п’ятого покоління. Переговори з цього питання проводяться.

— Продовжує Росія брати участь в індійському тендері на закупівлю 126 винищувачів для своїх національних ВПС? Як ви оцінюєте шанси на перемогу в ньому?

— Офіційні результати тендеру на поставку в Республіку Індію та організації ліцензійного виробництва 126 середніх винищувачів будуть відомі згідно умов не раніше середини 2010 року. На даний момент всі заявлені фірми приймають активну участь у тендері і, на думку багатьох експертів, російський літак знаходиться в його фаворитах (У тендері беруть участь авіавиробники з Франції (Рафал), Швеції (Грипен), США (F/A-18 E/F і F-161N), а також європейська корпорація аерокосмічної промисловості (Єврофайтер-Тайфун) — ред.).

— Як ви оцінюєте перспективи ВТС з Венесуелою?

— Співпрацю з Венесуелою має стійку позитивну динаміку розвитку. Протягом останніх років виконано кілька великих контрактів на постачання російської продукції військового призначення. Проводиться робота з виконання підписаних контрактів, а також по ряду перспективних двосторонніх проектів у сфері ВТС. Венесуельська Сторона неодноразово висловлювала задоволення ходом розвитку співробітництва у сфері ВТС і зацікавленість у його подальше зміцнення.

— чи Можна очікувати укладення контрактів по лінії ВТС з Лівією? Відомо, що в 2006 році велися переговори про модернізацію танків Т-72, можливості закупівлі 48 танків Т-90, придбання систем і комплексів ППО, модернізації «Печори», закупівлі корветів. Всього на 2 мільярдів доларів.

— Ми ведемо роботу на лівійському напрямку і певні успіхи вже є. За останній рік підписано низку контрактів з цією країною, в тому числі і на модернізацію танків Т-72. В даний час тривають переговори з широкого спектру військової номенклатури, але думаю, що в деталі вдаватися не варто, щоб не полегшувати роботу нашим конкурентам.

— В липні в деяких ЗМІ з’явилися повідомлення про переговори між РФ і Саудівською Аравією на закупівлю системи ППО С-400. Чи відповідають дійсності ці повідомлення?

— відповідно до домовленостей, досягнутих на зустрічах лідерів двох країн, ведеться робота над розвитком військово-технічного співробітництва з цим королівством. Конкуренція на цьому ринку дуже висока, а ми на ньому нові гравці, тому подробиці наших переговорів я опущу. Можу тільки сказати, що російська зброя може зайняти гідне місце в саудівському арсеналі.

— чи Вдалося Росії та Індії домовитися про ціну робіт на «Севмаші» на модернізацію авіаносного крейсера «Адмірал Горшков» («Вікрамадітья»)?

— На даний момент йдуть активні переговори, і сторони близькі до встановлення остаточного стелі цін на роботи з модернізації авіаносного крейсера «Адмірал Горшков» (За неофіційними даними, мова йде про суму в $1,2 мільярда на добудову і модернізацію корабля. Термін завершення робіт і передачі замовнику — 2011 рік. — ред.).

Короткий опис статті: курс втс Незважаючи на кризу, в 2009 році обсяг торгівлі російським зброєю з зарубіжними країнами не зменшиться. Про перспективи укладення нових контрактів на авіасалоні «МАКС-2009», що відкривається 18 серпня в Жуковському, в інтерв’ю РИА Новости розповів заступник директора ФС ВТС Костянтин Бірюлін. бірюлін інтерв’ю зброю

Джерело: Росія продає зброю в 60 країн світу — ФС ВТС | Інтерв’ю | Стрічка новин «РИА Новости»

Також ви можете прочитати